Tiimi

Digizer – täynnä osaamista!

Meillä on mukavaa olla töissä. Digizerin porukassa on hyvä yhteishenki, ja olemme toistemme apuna kaikin puolin, myös eri palvelukokonaisuuksien välillä. Yhteistyö eri projektien ja asiakkuuksien parissa kantaa hedelmää, ja näin päästään mahdollisimman hyvään lopputulokseen. Teemme työtämme asiakaslähtöisesti, ammattitaidolla ja huolella. Työympäristöstämme ei kuitenkaan puutu myöskään huumoria ja välikevennyksiä, ja työkavereiden kuulumisia päivitetään säännöllisesti, sijainnista riippumatta - työtä kun tehdään meillä paljon myös etänä. Ota yhteyttä, niin aloitetaan tuloksellinen yhteistyö yrityksesi kanssa!.

Myyntitiimi

Toimin Digizerillä myyntitiimin vetäjänä, jonka lisäksi vastaan omien asiakkaitteni tyytyväisyydestä ja jatkuvasta kehityksestä. Haluatko sinäkin vauhdittaa myyntiäsi meidän avulla? Juodaan kahvit ja keskustellaan teidän tavoitteista!
Vastaan Digizerillä palveluidemme myynnistä sekä nykyisten asiakkaidemme tyytyväisyydestä. Ideoin myös mielelläni "suurempia" strategisia kuvioita markkinointiin asiakkaidemme kanssa! Töiden vastapainona käytän aikani urheiluun ja moottoripyöräilyyn. Soittele niin jutellaan lisää!
"Tunne numerot, sen jälkeen voit johtaa niitä!" Teen dataan pohjautuvaa markkinointia laajasti "growth hacking" periaatteiden pohjalta. Digitaalinen markkinointi on kokonaisuus, jota tulee käsitelläkin kokonaisuutena.

Oskari Ilomäki

oskari.ilomaki@digizer.fi

+358 50 353 3309

Sales Team Leader

Sales Manager

Hermanni Härkönen

hermanni.harkonen@digizer.fi

+358 50 449 5023

Account Manager

 

Tuomas Laitinen

tuomas.laitinen@digizer.fi

+358 50 306 3670

Data Analyst

Digitiimi

Minulla on yli 10 vuoden kokemus digitaalisesta markkinoinnista ja sen tavoitteellisesta toteutuksesta yritysasiakkaille. Erityisiä kiinnostuksen alueitani ovat hakukoneoptimointi (SEO), hakukonemarkkinointi, markkinoinnin automaatio ja markkinoinnin teknologiat.
Kuulun Digizerin kokeneeseen kaartiin ja olen ollut mukana yrityksen alkuajoista lähtien. Toimenkuvaan kuuluu laajasti asiakkaiden digitaalisen näkyvyyden kasvattaminen sosiaalisessa mediassa sekä hakukoneissa. Lisäksi rakennan asiakkaille päätöksenteon tueksi monipuolisia analytiikkaratkaisuja.
Olen ollut Digizerin riveissä yrityksen alkutaipaleesta asti. Takanani onkin monenlaista kokemusta verkkokaupan eri ydintoiminnoista ja niiden parissa työskentelystä. Hoidan digimarkkinointia monipuolisesti sekä hakukonemainonnan, hakukoneoptimoinnin että sisältömarkkinoinnin osalta.

Henri Tuominen

henri.tuominen@digizer.fi

Digital Marketing Team Leader

eCommerce Specialist

Jouni Rissanen

jouni.rissanen@digizer.fi

eCommerce Specialist

Melina Marttila

melina.marttila@digizer.fi

eCommerce Specialist

Heidi Talvitie

heidi.talvitie@digizer.fi

eCommerce Specialist

Olen työskennellyt Digizerillä syyskuulta 2019 alkaen. Aloitin työni ilta-asiakaspalvelussa, ja sieltä siirryin markkinointitiimiin jossa suoritan hakukoneoptimoinnin, analytiikan sekä hakukonemainonnan tehtäviä eri alustojen parissa.
Opiskelen OAMK:ssa tietojenkäsittelyä ja suoritan työharjoitteluani Digizerillä. Olen erityisesti kiinnostunut hakukoneoptimoinnista ja Google mainonnasta.

Timo Kaski

timo.kaski@digizer.fi

eCommerce Specialist

Karita Kuismin

karita.kuismin@digizer.fi

eCommerce Specialist

Sami Aspelund

sami.aspelund@digizer.fi

Product Photographer

Pekka Keränen

pekka.keränen@digizer.fi

Digital Marketing Trainee

Olen pian valmistuva tietojenkäsittelyn opiskelija OAMK:sta. Digizerillä harjoittelu on tarjonnut monipuolisia haasteita. Täällä on päässyt käyttämään aiemmin opittua tietoa hyväksi sekä oppimaan paljon uutta. Vapaa-aikana virkistäydyn tanssimalla ja painoja nostellessa.
Opiskelen OAMK:ssa tietojenkäsittelyä ja olen kiinnostunut digimarkkinoinnista ja varsinkin sen graafisesta puolesta. Digizerillä päässyt oppimaan paljon uutta digimarkkinoinnista ja sisällöntuotannosta verkkopalveluille.

Sallamaari Kukkonen

sallamaari.kukkonen@digizer.fi

Digital Marketing Trainee

Jasmin Rautaruoho

jasmin.rautaruoho@digizer.fi

Digital Marketing Trainee

Asiakaspalvelutiimi

Olen ollut mukana Digizerin toiminnassa lähes firman alusta alkaen. Toimin Digizerin asiakaspalvelun team leaderina; otan uudet asiakkuudet ensin itse haltuun ja perehdytän sitten muut tiimiläiset hommaan sekä toimin linkkinä verkkokauppias-asiakkaidemme ja heidän asiakkaidensa välillä.
Tulin Digizerille töihin huhtikuussa 2019. Aloitin työt asiakaspalvelijana ilta- ja viikonloppuvuoroissa, mutta nykyään teen töitä arkisin päivävuorossa. Työpäivääni kuuluvat pääsääntöisesti erilaiset asiakaspalvelutehtävät, mutta välillä teen myös esimerkiksi sisällön tuotantoa asiakkaillemme.
Liityin osaksi asiakaspalvelutiimiä tammikuussa 2020. Tehtäväni on auttaa asiakas läpi koko ostoprosessin sekä löytää ratkaisut haasteellisissakin tilanteissa.

Minna Lehto-Rautio

minna.lehto-rautio@digizer.fi

Customer Service Team Leader

Customer Service Specialist

Venla Räty

venla.raty@digizer.fi

Customer Service Specialist

Ilpo Korhonen

ilpo.korhonen@digizer.fi

Customer Service Specialist

Helena Pyrrö

helena.pyrro@digizer.fi

Customer Service Specialist

Opiskelen Oulun yliopistossa kauppatieteitä ja Digizerillä olen ollut töissä nyt 4 kuukautta. Vapaa-ajalla harrastan liikuntaa monipuolisesti: pelaan muun muassa jääkiekkoa. Parasta Digizerillä on mielestäni tekemisen meininki ja halu kasvaa.
Olen työskennellyt Digizerin aspatiimissä tammikuusta 2020 alkaen. Vastaan asiakasyritysten chat- ja puhelinasiakaspalvelusta. Parasta työssä on sen helppo yhdistäminen esimerkiksi opiskelujen oheen sekä se, että on päässyt osalliseksi useiden eri yritysten toimintaa asiakaspalvelun kautta.

Jenni Romppainen

jenni.romppainen@digizer.fi

Customer Service Specialist

Sofia Héllen

sofia.hellen@digizer.fi

Customer Service Specialist

Lauri Nikula

lauri.nikula@digizer.fi

Customer Service Specialist

Ilkka Nykänen

ilkka.nykänen@digizer.fi

Customer Service Specialist

Hilla Koivisto

hilla.koivisto@digizer.fi

Customer Service Specialist

Hanna Karvonen

hanna.karvonen@digizer.fi

Customer Service Specialist

Maiju Siivonen

maiju.siivonen@digizer.fi

Customer Service Specialist

Ville Kuusisto

ville.kuusisto@digizer.fi

+358 ??

COO

Eetu Suni

Logistics Team Leader

Logistics Specialist

Oskari Salmela

Logistics Specialist

Anssi Välitalo

Logistics Specialist

Iiris Törrönen

Logistics Specialist

Niko Haapakoski

Logistics Specialist

Santeri Pulkkinen

Logistics Specialist